>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך בוחרים ומה חשוב לדעת על בנדינגס לסנובורד

איך בוחרים ומה חשוב לדעת על בנדינגס לסנובורד

חופשת סקי חדשה מתקרבת ובאה וההכנות בשיאן. הוצאתם את מעיל הסקי ומכנסי הסקי מהארון, מצאתם את נעלי הסנובורד בבוידם, קניתם קרש סנובורד חדש אבל כדי להשלים את החבילה אתם צריכים לקנות גם נבדינגס.

אז מה זה בנדינגס בכלל ומה הם עושים?

תפקידם של הבנדינגס הוא לחבר את רגלי הגולש לקרש הסנובורד, לשמור שהן לא תזוזנה ולדאוג להעברת האנרגיה ותנועותיו של הגולש לקרש. סוגי הבנדינגס השונים נבדלים אחד מהשני בעיקר בסוגי החומרים מהם הם מיוצרים, סוגי הסגירה השונים לתפיסת רגלי הגולש והגובה והאלסטיות של המשענת האחורית שלהם.

בנדינגס לרוב עשויים מפלסטיק, קרבון או אלומיניום. יתרון הפלסטיק הינו במשקלו הנמוך יחסית לעומת האלומיניום והקרבון. חסרונו הקטן לעומת זאת, הוא חוזקו וזאת מהסיבה שהיום קיימים בנדינגס חזקים ביותר מפלסטיק מוקשח שלא נופלים בחוזקם מבנדינגס העשויים מאלומיניום וקרבון.

בנדינגס אף נבדלים בסוגי סגירת ונעילת הרגליים אליהם, כשהסגירות העיקריות הן סגירה בעזרת רצועות וסגירה אחורית (או סגירה מהירה). בנדינגס בעלי סגירת רצועות נחשבים ליותר מסורבלים אבל יותר אפקטיביים. בסוג סגירה זה יש אפשרות לסגור את רצועות הבנדינגס בצורה חזקה יותר וכך ליצור שליטה טובה יותר של הגולש על הקרש. לעומת זאת, סגירה אחורית הינה סגירה שבה הרגל נכנסת לתוך הבנדינגס מאחור וננעלת בתוכם בעזרת המשענת האחורית של הבנדינגס שנסגרת עליה. סגירה זו קלה ומהירה אבל לא חזקה כמו סגירה בעזרת רצועות ולכן נחשבת לפחות טובה.

דבר נוסף חשוב שאליו כדאי לשים לב, במידה ואתם בוחרים בבנדינגס רצועות, הוא סוג הרצועות והרצ'טים. בבנדינגס רצועות ישנן שתי רצועות, רצועה עליונה, שחשוב שתהיה רחבה ומרופדת ורצועה תחתונה המתחלקת אף היא לשני סוגים. רצועה עילית שנקשרת על חלקה העליון של הנעל ורצועת Toes Strap שנקשרת על השפיץ של הנעל (חצי למעלה וחצי על הצד). לרצועת ה- Toes Strap יש יתרון על הרצועה העילית מהסיבה שהיא יותר נוחה ויותר רגישה לתנועות הגולש ולכן לא צריך לסגור אותה כל כך חזק כמו את הרצועה העילית, כדי לקבל שליטה טובה על הקרש.

 

 

הרצ'טים, שגם הם חשובים, עשויים מאלומיניום, מתכת או מפלסטיק. הרצ'טים הם חלקים שנתונים ללחץ גדול מאוד והפעילים ביותר בבנדינגס, אותם אנו פותחים וסוגרים כל הזמן במהלך חופשת סקי, ולכן הם נוטים להתבלות מהר. מומלץ לקנות בנדינגס עם רצ'טים מאלומיניום או מתכת שכן הם חזקים ועמידים הרבה יותר ולא יגרמו לתקלות מיותרות בחופשת סקי. טיפ – שווה להחזיק תמיד רצ'ט נוסף בכיס כשסוגרים חבילת סקי למקרה שישבר לכם אחד הרצ'טים על ההר בזמן גלישה. להחליף רצ'ט זה עניין פשוט וחבל להרוס יום סקי שלם בגלל דבר כה קטן.

המשענת האחורית הינה החלק שנותן תמיכה לשוק הרגל ומשפיע במיוחד על העברת התנועות והאנרגיה שלנו לקרש. ככל שהמשענת גבוהה יותר וקשה יותר כך התנועות יעברו בצורה מהירה יותר, וככל שהיא נמוכה ורכה יותר כך היא תהיה נוחה יותר לגלישה ו"סלחנית" הרבה יותר. ככלל, גולשי מסלולים ו- Free Ride יעדיפו משענת אחורית גבוהה וקשה בחופשות סקי לעומת גולשי ה- Free Style שיעדיפו משענת נמוכה ורכה בחופשות סקי.

דבר אחרון שחשוב לדעת על בנגינגס הוא איך ובאיזה צורה לחבר אותם לקרש. בנדינגס לרוב מחוברים לקרש בעזרת ארבעה ברגים. הם יכולים להיות מורכבים על הקרש במרחקים וזוויות שונות וזאת לפי סגנון הגלישה ונוחות הגולש. ככלל, ככל שהבנדינגס מורכבים על חלקו האחורי של הקרש כך הם יהיו נוחים לגלישת Free Ride וגלישה בשלג עמוק, וככל שהם יהיו במרחקים שווים מקצוות הקרש הם יתאימו לגלישת Free Style במסלולי הפארק שבאתרי הסקי. בנוסף, ככל שהמרווח ביניהם יהיה יותר גדול כך לגולש תהיה יותר יציבות ושליטה בסיבובים ותמרונים.

נקודה נוספת היא הזווית שבה הבנדינגס מורכבים על הקרש. גולשים המתחילים ללמוד סקי, ירצו להתחיל כאשר הרגל הקדמית מופנית כלפי החלק הקדמי של הקרש (Nose) והרגל האחורית ב- 90 מעלות לקרש. גולשים יותר מתקדמים יגדילו קצת את הרווח בין הבנדינגס וישנו את זווית הרגל האחורית לשלילית (כך שהיא תהיה מופנית קצת אחורה) דבר שיוביל לשליטה גדולה יותר בעיקר בגלישה אחורה (Switch).

 

 

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר