>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך בוחרים נעלי סנובורד לחופשות סקי מוצלחות

איך בוחרים נעלי סנובורד לחופשות סקי מוצלחות

נעלי סנובורד הם ללא ספק הפריט הראשון שכול גולש צריך לרכוש. נעלי סנובורד טובות ילוו גולש לשנים ארוכות ויהיו לתעודת ביטוח לחופשת סקי מוצלחת. אבל בין אם אנחנו רוצים לקנות נעלי סנובורד חדשות או בין אם אנחנו בחנות להשכרת ציוד סקי, רגע לפני תחילת חופשת סקי מהנה, כדאי שנדע איך לבחור נעלי סנובורד שיתאימו לנו ולרמת וסוג הגלישה שלנו.

חוץ מלשמור שכפות הרגליים שלנו לא יקפאו במהלך חופשת סקי, תפקיד נעלי הסנובורד הוא להעביר את התנועות שלנו לקרש הסנובורד בצורה המהירה.
ככל שנעלי הסנובורד קשיחות יותר כך הן יעבירו את התנועות שלנו לקרש טוב יותר ומהר יותר. קשיחות נעלי סנובורד נמדדת לפי ציר הכיפוף וכמה הוא מתכופף כשמופעל עליו לחץ מהברכיים והשוקיים וגם פה כדאי שנתאים את סוג הנעלים לסוג הגלישה שלנו.

חשוב להבין שנעלי סנובורד אומנם יותר נוחות מנעלי סקי אבל גם הן לא "נעלי בית". לכן, כשמוסיפים את העובדה שלכל אדם צורת כפות רגלים שונה בתוספת הלחץ העצום שאנו מפעלים על כפות הרגלים בזמן גלישה במהלך חופשות סקי, יכולות להיווצר נעליים שגורמות לכאבים עזים עד כדי הפסקת חופשת הסקי.
לכן, אם בקניה או אם בשכירת ציוד סקי, מומלץ למדוד כמה שיותר נעלי סנובורד כדי שנוכל לאמוד את ההבדלים. לפעמים אנו חושבים שהנעל הראשונה שמדדנו היא מאוד נוחה, אבל כשמודדים נעל נוספת מגלים לפתע שהאחרונה נוחה הרבה יותר. 
כשמודדים נעלי סנובורד בחנות סקי, חשוב למדוד אותן על שתי הרגליים, כאשר אנו גורבים גרבי סקי מיוחדים וסוגרים את נעלי הסנובורד עד הסוף. בנוסף, חשוב להישאר עם הנעליים כמה שיותר זמן, ללכת איתם בחנות הסקי ולראות שבאמת הן לא עושות כאבים גם אחרי מספר דקות.

השיטה לבחור נעלי סנובורד מתאימות, היא לנעול את נעלי הסנובורד חזק ולעמוד זקוף. בשלב זה קצות האצבעות צריכות לגעת קלות בסוף הנעל והעקב צריך לשבת טוב במקומו (אל דאגה בזמן גלישה במסלולי הסקי אנו קצת מכופפים ולכן כף הרגל תזוז קצת לאחור והאצבעות לא יגעו בקצה הנעל). לאחר מכן יש לכופף קצת את הברכיים (כמו במצב גלישה בחופשת סקי) ולראות שהעקב לא זז ממקומו.

נעלי סנובורד ניחנות בסוגי סגירה שונים שהפשוט שביניהם הינו שרוכים רגילים שמצריכים כוח רב כדי לקבל סגירה טובה. לאורך השנים חברות שונות המציאו סגירות שרוכים חכמות בשיטות שונות ששולטות וסוגרות אזורים שונים בנעל בשלבים. בנוסף, סגירת Boa הינה שיטה חדשה וקלה יחסית לסגירה טובה של הנעל. בסגירה זו מחובר כבל מתכת שמתהדק באמצעות סיבוב כפתור שאליו הוא מחובר. חיסרון השיטה הוא שההידוק מתבצע מחלקה העליון של הנעל ולכן החלק התחתון נשאר פחות הדוק וכדי לקבל סגירה טובה של הנעל יש להדק את הנעל, לגלוש קצת ושוב לחזור ולהדק וכך לחזור על הפעולה מספר פעמים עד לקבלת סגירה טובה.

לסיום, נעלי סנובורד גם מיוצרות לפי סוגי גלישה כאשר, ככל שהנעליים רכות יותר הן תתאמנה לגולשי Free Style וככל שהן קשות יותר הן תתאמנה לגולשי Free Ride. 
כיום ישנן נעליים עם בולמי זעזועים וכריות אוויר ולגולשי Free Style שמבלים כל היום בקפיצות בסנופארק של אתרי הסקי כדאי להתעניין כדי למנוע זעזועים, פציעות וכאבים מיותרים לאחר החזרה הביתה מחופשות סקי .

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר