>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך בוחרים קרש סנובורד לחופשת סקי מוצלחת

איך בוחרים קרש סנובורד לחופשת סקי מוצלחת

בין אם אנחנו רוצים לקנות קרש סנובורד חדש לחופשת סקי או בין אם אנחנו בחנות השכרת ציוד סקי, רגע לפני תחילת חופשת סקי מהנה, כדאי שנדע איזה קרש סנובורד יתאים לרמת וסוג הגלישה שלנו. בחירת קרש סנובורד מתאים תתרום רבות להצלחת חופשת סקי מהנה.
כשקונים קרש סנובורד לרוב קונים באותו הזמן גם בינדינגס, אבל במאמר זה נתמקד רק בקרש עצמו. 
קרשי סנובורד מחולקים לפי קטגוריות הגלישה השונות והמרובות וכדי שנבין איזה קרש סנובורד יתאים לנו ביותר הסקי שלנו ולאיזה סוג ציוד סנובורד כדאי שנכוון את המוכר בחנות להמליץ לנו, דבר ראשון כדי שנבין איזה סוג גלישה אנחנו אוהבים וגולשים בפועל.

 

סוגי גלישה עיקריים:

 

  • Free Ride - לגלישה שמתבצעת על המסלולים, באזורי Off Piste (מחוץ למסלולים המסומנים) ובכל סוג של שלג.
  • Free Style – גלישה שמתבצעת בעיקר בסנופארק ומשלבת קפיצות, החלקה על ריילים, סיבובים ותרגילים על השלג.
  • Racing – לגלישה מהירה ופניות סללום מהירות וחדות על המסלולים

 

טוב, אז אחרי שהבנו איזה סוג גלישה אנחנו גולשים זה הזמן להתחיל בבחירת קרש הסנובורד לחופשת הסקי הממשמשת ובאה.

 

 

קרשי סנובורד:

 

קרשי סנובורד שונים אחד מהשני בצורה, אורך, עובי, קשיחות, חוזק וסוג החומרים שמהם הם מורכבים.
קרשי סנובורד בנויים מכמה שכבות. שכבת הבסיס, זאת שבאה במגע עם השלג, מורכבת בעיקר מחומר שקרוי פוליטילן (כרוי גם P-tex) ומתחלקת בעיקר לשתי שיטות יצור שהעיקריות שבהן הן Sintered ו- Extruded.
בשכבת ה- Sintered החיכוך עם השלג קטן יותר משכבת ה- Extruded ולכן היא מהירה יותר ומומלצת יותר.
קרשי הסנובורד עצמם בנויים לרוב מליבת עץ מצופה במעטפת פיברגלס שתפקידה לשמור על הקרש ולהוסיף לו קשיחות. בנוסף, קיימים גם קרשי סנובורד עם ליבות טיטניום ואלומיניום הנחשבות חזקות וקלות יותר, דבר שלא גורע מליבת העץ להיחשב עדיין, כטובה יותר, וזאת בזכות העברת התנועה היעילה של העץ מהגולש לקרש. ככלל, ככל שקרשי הסנובורד קשיחים יותר, הם יהיו פחות סלחנים, יתאימו לגלישה על המסלולים, גלישת פרירייד ומהירויות. ככל שקרשי הסנובורד רכים יותר הם יתאימו לגלישת פריסטייל, קפיצות ותרגילים על השלג.

כדאי שנוכל לבחור קרש סנובורד מתאים למימדנו לחופשת סקי ממשמשת ובאה, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא משקלנו ולכך יש טבלאות דיי ידועות מראש שהשכיחות שביניהם הן:

55 ק"ג - 147-153 ס"מ
70 ק"ג – 153-157 ס"מ
80 ק"ג – 157-161 ס"מ

גובה הגולש אף הוא חשוב ביותר בבחירת קרש סנובורד מתאים לחופשת סקי, הכלל שצריך להנחות אותנו הוא שכאשר אנו עומדים זקוף ומחזיקים את קרש הסנובורד מולנו ישר, כשהחלק התחתון שלו נוגע ברצפה והחלק העליון שלו מולנו, הוא צריך להגיע לנו בין האף לעיניים. ככל שקרש הסנובורד ארוך יותר כך הוא יהיה מהיר יותר וקשה יותר לתמרון, וככל שהוא יהיה קצר יותר הוא יהיה איטי יותר וקל יותר לתמרון.

מידת נעליים הינה גורם חשוב ביותר לבחירת קרש סנובורד מתאים. בשונה מסקי, שבו עומדים בצורה ישרה על המגלשיים, בסנובורד אנו עומדים בצורה יותר מאונכת לקרש, ולכן ישנם שני סוגי קרשים, קרשים ברוחב רגיל וקרשים רחבים (Wide Board). מומלץ לגולשים בעלי מידת נעליים גדולה (44 ומעלה) להתעניין בקרשים רחבים יותר וזאת כדי למנוע מכפות הרגליים לצאת החוצה מגבולות הקרש ולמנוע נגיעה של הנעל בשלג בזמן סיבובים ופניות דבר שיוביל לנפילות ואיבודי שליטה בזמן גלישה.

בנוסף, נבחר את קרש הסנובורד המתאים לנו ביותר לפי סוג הגלישה שלנו. קרש סנובורד All Mountain כשמו כן הוא, הינו קרש בעל תכונות כלליות, המתיימר לשלב את כל סוגי הגלישה בקרש אחד ולכן הוא צריך להיות לא רך ולא קשה, לא גבוה ולא נמוך ביחס לגולש.
קרש סנובורד Free Ride הינו קרש ארוך יותר כשהעמידה עליו היא קצת יותר על חלקו האחורי של הקרש, בעל גמישות ממוצעת לקשה המשמש לגלישה בכל סוגי שלג.
קרש סנובורד Free Style הינו סימטרי במבנה שלו ובעל Twin Tip (שני הקצוות שלו מתעגלים למעלה בצורה זהה) ובעל גמישות ממוצעת לרכה. תכונות אילו מאפשרות לגולש לשמור על בלנס כשהוא קופץ או מבצע תרגילים שונים שמצריכים תמרון ושיווי משקל. 
קרש סנובורד Racing הינו קרש צר וארוך שאליו גולשים רק בכיוון אחד ובדרך כלל עם נעלי סקי רגילות.

ולסיום, נספר לכם שבשנים האחרונות טכנולוגיה ושיטת יצור חדשה הקשורה במבנה קרשי סנובורד וקרויה "בננה", נכנסה לתחום קרשי הסנובורד ויצרה מהפכה של ממש. שיטת יצור זו הפכה את טכנולוגית 
ה- Cumber הידועה (הקרש מכופף כמו חיוך עצוב) והשיקה קרשי "בננה" (הקרש מכופף הפוך, כמו חיוך שמח) ושינתה כליל את חווית הגלישה.

במאמר הבא שלנו "בננה נגד קמבר" נביא לכם את היתרונות והחסרונות של קרשי הבננה לעומת קרשי הקמבר.

קריאה נעימה

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר