>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. איך קונים ציוד סקי

איך קונים ציוד סקי

בין אם אנחנו רוצים לקנות ציוד סקי חדש או בין אם אנחנו בחנות השכרת ציוד סקי, רגע לפני תחילת חופשת סקי מהנה, כדאי שתדעו איזה ציוד סקי יתאים לרמת וסוג הגלישה שלכם. בחירת ציוד סקי מתאים יתרום רבות להצלחת חופשת הסקי שלכם.
ציוד סקי מלא מורכב מארבעה חלקים: מגלשיים, ביינדינגס, נעלי סקי ומקלות. 
בנוסף, ציוד סקי מחולק לפי קטגוריות הגלישה השונות והמרובות וכדי שנבין איזה ציוד סקי יתאים לנו ביותר ולאיזה סוג ציוד סקי כדאי שנכוון את המוכר בחנות להמליץ לנו, דבר ראשון כדאי שנבין איזה סוג גלישה אנחנו אוהבים וגולשים בפועל.

 

סוגי גלישה עיקריים:

 

  • סקי אלפיני – גלישה המתבצעת בעיקר על המסלולים המסומנים באתרי הסקי.
  • פרירייד - גלישה שמתבצעת באזורי Off Piste (מחוץ למסלולים המסומנים) במיוחד בשלג עמוק וחדש.
  • פריסטייל – גלישה שמתבצעת בעיקר בסנופארק המשלבת קפיצות, החלקה על ריילים, סיבובים ותרגילים על השלג.

 

ועכשיו הגיע הזמן לבחור את ציוד הסקי:

 

 

מגלשי סקי:

 

מגלשי סקי שונים אחד מהשני בצורה, אורך, עובי, קשיחות, חוזק וסוג החומרים שמהם הם עשויים. מגלשי סקי עשויים מכמה שכבות. שכבת הבסיס, שבאה במגע עם השלג, יכולה להיות מורכבת מכמה סוגי חומרים שונים שהעיקריים שבהם הם Sintered ו- Extruded. בשכבת ה- Sintered החיכוך עם השלג קטן יותר משכבת ה- Extruded ולכן היא מהירה יותר ומומלצת יותר. מגלשי הסקי עצמם בנויים לרוב מליבת עץ מצופה בפוליאוריטן מוקצף כשבטובים שביניהם העץ מוקשח בסיבי פיברגלס ו/או קרבון ו/או טיטניום. ככלל, ככל שמגלשי הסקי קשיחים יותר, הם פחות "סלחניים", מתאימים לגולשים מנוסים ואגרסיבים. מגלשיים אלה נחשבים כטובים יותר וכמובן יקרים יותר.

אורך מגלשי הסקי חשוב ביותר. הכלל שצריך להנחות אותנו הוא שכאשר אנו עומדים זקוף ומחזיקים את מגלשי הסקי מולנו, כשהחלק התחתון שלהם ברצפה והחלק העליון שלהם מול ראשנו, הם צריכים להיות בגובה שבין האף למצח. ככל שמגלשי הסקי ארוכים יותר כך הם יהיו מהירים יותר וקשים יותר לתמרון. ככל שהם יהיו קצרים יותר הם יהיו איטיים יותר וקלים יותר לתמרון.

ולבסוף, נבחר את מגלשי הסקי המתאימים לנו ביותר לפי סוג הגלישה שלנו. מגלשיים לסקי אלפיני (לרוב מגלשי קארבינג) הם מגלשי סקי עבים יותר בעיקר בחלקם הקדמי אבל גם בחלקם האחורי לעומת חלקם המרכזי הצר יחסית. סוג זה של מגלשי סקי מקל על הפניות והתמרון ומתאים לגלישה במסלולים. מגלשי סקי לפרירייד הם מגלשי סקי רחבים מאוד לכל אורכם ולרוב גם בעלי Twin Tip (שני הקצוות שלהם מתעגלים כלפי מעלה בצורה זהה). תכונות אילו מאפשרות לגולש להשאר מעל השלג ולא לשקוע כאשר הוא גולש ב- Powder (שלג עמוק). מגלשי סקי פריסטייל הם גם מגלשי סקי רחבים, אבל שלא כמו מגלשי הפרירייד. הן סימטריות במבנה שלהם ובעלות Twin Tip. תכונות אילו מאפשרות לגולש לשמור על בלנס כשהוא קופץ או מבצע תרגילים שונים שמצריכים תמרון ושיווי משקל.

 

 

ביינדינגס:

 

ביינדינגס הם החלקים שמחוברים למגלשי הסקי ואחראים על החיבור והניתוק של נעלי הסקי למגלשי הסקי. רוב סוגי הביינדינגס שתקנו יעשו את העבודה בצורה טובה והאלמנטים החשובים שיש להקפיד בנוגע לביינדינגס הם הכיוון וההרכבה שלהם על גבי המגלשיים. 
חוץ מלחבר את נעלי הסקי למגלשי הסקי, תפקידם של הביינדינגס, הוא לנתק את הגולש ממגלשי הסקי בזמן נפילה ובכך למנוע את פציעת הגולש. בעזרת מערכת ניתוק נעלי סקי מורכבת, הגולש מתנתק בזמן חירום ממגלשי הסקי. מערכת זו יודעת לזהות את הלחץ המופעל עליה, לפי משקל, גובה וסגנון הגלישה, ומנתקת את הגולש ממגלשי הסקי כאשר לחץ חריג מופעל עליה. לכן, חשוב לומר את המשקל והגובה הנכונים שלכם למוכר בחנות ולא לשקר על מנת להמנע מפציעות מיותרות.
בנוסף, כשמכוונים את מערכת הניתוק, גולשי הפרירייד והפריסטייל, אשר בדרך כלל מפעילים לחץ רב יותר בזמן גלישה, חלק מגולשי הפרירייד והפריסטייל דואגים לכוון את מערכת הניתוק למשקל גבוה יותר של כחמישה קילוגרם מעל למשקלם כדי למנוע ניתוק המערכת בעת בצוע סקי בשלג עמוק, קפיצות ותרגילים.

 

 

נעלי סקי:

 

נעלי סקי הם הפריט הראשון שכל גולש צריך לרכוש. נעלי סקי טובות ילוו את הגולש שנים ארוכות ויהיו ערובה לחופשת סקי מוצלחת.
תפקיד נעלי הסקי הוא להעביר את התנועות שאנו עושים למגלשי הסקי בצורה המהירה ביותר ולכן נעלי סקי הן נעליים קשיחות (בניגוד לנעלי סנובורד).
כמו במגלשי סקי, ככל שנעלי הסקי קשיחות יותר כך הן תעברנה את התנועות שלנו למגלשי הסקי טוב יותר ומהר יותר. קשיחות נעלי סקי נמדדת לפי ציר הכיפוף שלהן שאותו מודדים בעת שמופעל עליהן לחץ מהברכיים והשוקיים.

גם כאן כדאי שנתאים את סוג הנעלים לסוג הגלישה שלנו.

חשוב להבין שנעלי סקי אינן נוחות. לכל אדם מבנה כף רגל שונה. כיוון שבסקי אנו מפעילים לחץ על כפות הרגלים בזמן הגלישה, ובכך מפעילים שרירים שבדרך כלל אינם מופעלים בפעילות היומיומית שלנו, נעלי סקי שאינן מתאימות יכולות לגרום לכאבים עזים שיכולים להביא עד כדי הפסקת הגלישה.
לכן, הן בקניה והן בשכירת ציוד סקי, מומלץ למדוד מספר זוגות של נעלי סקי כדי שנוכל לאמוד את ההבדלים. 
כשמודדים נעלי סקי חשוב ביותר למדוד את נעלי הסקי בשתי הרגליים, ולגרוב את גרבי הסקי או הגרביים העבות שאיתם אתם מתכוונים לגלוש. בנוסף, חשוב להישאר עם נעלי הסקי זמן מה, להסתובב איתם בחנות,לבצע כפיפות ברכיים ולוודא שאתם לא חשים כאבים.

 

 

השיטה לבחירת נעלי סקי מתאימות היא לנעול את נעלי הסקי חזק ולעמוד זקוף. בשלב זה קצות האצבעות צריכות לגעת קלות בסוף הנעל והעקב צריך לשבת טוב במקומו (אל דאגה בזמן גלישה אנו קצת מכופפים ולכן כף הרגל תזוז קצת לאחור והאצבעות לא יגעו בקצה הנעל). לאחר מכן יש לכופף קצת את הברכיים (כמו במצב גלישה) ולראות שהעקב לא זז ממקומו.

 

 

מקלות סקי:

 

מקלות הסקי נועדו לעזור לנו בשיפור הטכניקה ויציבות, אבל בפועל רוב הגולשים משתמשים בהם מעט ובעיקר בעליות. ישנם סוגים שונים של מקלות סקי. ישנם מקלות קלים יותר וקלים פחות וישנם כאלה בעיצובים אווירודינאמיים שונים. לגולש הממוצע אין סיבה להיכנס לכל הדקויות ולכן מקלות סקי רגילים מאלומיניום במחיר סביר ישרתו את מירב הגולשים מצוין.
כדי להתאים את אורך מקלות הסקי לגובה הגולש, יש לאחוז את מקל הסקי הפוך ומתחת לדסקית ולכוון את הגובה כך שהאמה תהיה בזוית של 90 מעלות לזרוע.

קנייה וחופשה נעימה.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר