>
 1. התקשרו 0776707520
 2. אודותינו
 3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. אנשים גולשים על דברים מוזרים

אנשים גולשים על דברים מוזרים

כל אחד שביקר לפחות פעם אחת באתר סקי ברמה טובה, אמור לדעת שיש אינסוף דרכים ליהנות משלג. אך רבים ממבקרי האתרים אינם מודעים למגוון הדרכים והאמצעים הקיימים בענפי הספורט בשלג, ולכן מעדיפים רוב הגולשים להתמקד בגלישה על מגלשיים או סנובורד. גולשים שעדיין תרים אחר דרכים מיוחדות להפוך את הגלישה על השלג למיוחדת יש מספר אפשרויות שעומדות על הפרק ויכולות להפוך את חווית הגלישה ליוצאת דופן ומלאה באדרנלין. הנה חלק נכבד מהאופציות הקיימות היום:
 • אופני שלג (Snowbike) – כמעט זהות לאופניים רגילים, גם לאופני השלג יש מושב, כידון ושלדה, כאשר ההבדל העיקרי הוא בהחלפת הצמיגים לשני מגלשיים קצרים. בזכות המבנה הייחודי והדמיון לאופניים הרגילים מבטיחות יצרניות אופני השלג לגולשים ברמה טובה, גלישה במהירויות גבוהות. השימוש באופני השלג קיים כבר משנת 1949, השילוב המיוחד בין גלישה לרכיבה הומצא באוסטריה וכיום גולשים רבים נהנים מהחוויה באתרי הגלישה השונים ברחבי הגלובוס. באתרים המאפשרים גלישה מסוג זה ניתן להשתמש ברכבל על מנת לעלות לגבהים ולנקודת התחלה טובה.
 • סקיבורדינג (Skiboarding) – ספורט שלג המוכר בענף גם בשם “Snowblades”. הגלישה נעשית בתנועות הדומות לגלישה על רולרבליידס. הגולשים נהנים מחווית גלישה המשלבת סקי והחלקה, ע״י שימוש בנעלי סקי וחיבור למגלשיים קצרים (75-105 ס״מ). על פי הגולשים הרבים ברור היום שיתרונו של הסקיבורדינג טמון במגלשיים הקצרים המאפשרים שינויי כיוון מהירים, קפיצות לגובה, תמרונים, זריזות, גלישה ונשיאה נוחה יותר מגלישה במגלשיים ארוכים. יש לציין במהירויות הגישה אינם מגיעות למהירויות בסקי הרגיל ויש למגלשיים סיכוי גבוה יותר לשקוע בשלג, עם זאת גולשים רבים נהנים מהחוויה, הקפיצות ויכולת התנועה החופשית.
 • קיאק שלג (Snow Kayak) – בדומה לקיאק המשתמשים בו בנהרות, צורת הגלישה בקיאק שלג היא די דומה. כלי שנוצר כפיתוח למזחלות השלג הקלאסיות ולכן מתפקד כמו מזחלת שלג ארוכה, תפקידו של המשוט בדומה לתפקידם של הרגליים בסקי הרגיל, נועד לייצר שליטה של הגולש בפניות. זהו ענף הכלול בענפי ספורט האקסטרים, מסיבה זו ישנו מספר קטן של אתרי סקי המאפשרים גלישה בקיאק שלג בשטחם. על אף המחסור באתרי גלישה והחוויה הלא ידידותית בסחיבת הקיאק לתחיל המסלול (לאלו שאין בידם סיוע של אופנוע שלג), רבים מהגולשים נהנים מחווית הגלישה ורבים מהם מפיקים הנאה רבה מלצפות בגולשים מקצועיים בתחרויות השונות.
 • סנוקייט (Snowkite) – ספורט שזוכה לפופולאריות יתרה בקנדה ומזרח אירופה, אם זאת לא כל אתר מאפשר גלישה מסוג זה בשל הצורך בשטחים פתוחים ומסלולים רחבים בהם יהיה אפשר לגלוש מבלי להסתכן עם המצנח. רבים משווים את הספורט לגלישת-רוח (קייטסרפינג), זאת כיוון הרעייון כמעט זהה. מחברים לגולש מצנח קטן דרך רתמה סביב המותניים, כאשר הרגליים מחוברות לסנובורד כפי שבקייטספרינג עומד הגולש על הגלשן. קרש הסנובורד, המשטח והמצנח יותרים שילוב ייחודי המאפשר גלישה במהירויות גבוהות וקפיצות גבוהות שמאפשרות לגולש הרבה זמן באוויר.
 • ספיד פליינג (Speed Flying) – מהירויות של 160 קמ״ש, רחיפה ודילוג מעל עצים, סלעים ומכשולים מכל הסוגים וכמות בלתי מתוארת של אדרנלין הם רק חלק ממה שמציע הסופרט הכי מטורף בענף הגלישה על השלג. השילוב המיוחד בין צניחה חופשית לגלישת מדרון (דאון-היל) הוליד את הספורט המיוחד. הגולשים מחוברים למצנח בגבם וזקוקים לנקודת התחלה גבוהה במיוחד ולכן מגיעים בד״כ בסיוע של מסוק. אין ספק שזהו לא ספרט לבעלי לב חלש.
 • מונו סקי (Monoski) – בתחילת שנות ה-70, גולשים רבים שניסו סוג זה של גלישה הבינו שבהינתן שלג מסוג ״פאודר״ יכול המונו-סקי לאפשר יכולת ציפה מוגברת על השלג הרך ולכן זכה הספורט לפופולאריות רבה. מבנה המגלש בנוי משילוב בין מגלש אחד שמחובר לכסא ומגלש בודד רחב נוסף.
 • קורקינט (Snowscooting) – ענף ספורט שהתפתח באתרי הסקי הצרפתיים וכיום נעשה בו שימוש במדינות נוספות, בעיקר בארצות הברית בה מדווחים הגולשים שזוהי חוויות האקסטרים האולטימטיבית לרוכבי המוטוקרוס שנהנים גם מספורט בשלג. תחושת האדרנלין מזכירה את גלישת הסנובורד אלא שהגולשים על הקוקינט אינם מחוברים אל הקרש ברגליהם. המגלשיים רחבים והחלק הקדמי קצר בהרבה מהחלק האחורי. לחווית הגלישה האידיאלית מומלץ לגלוש בשלג מסוג ״פאודר״.
 • מגלש רוח (Wind Ski) – ספורט שלג שדורש שיווי משקל ומיומנות גבוהה במיוחד, זאת בשל השפעתה הישירה של הרוח על הגלישה והמהירות הגבוהה המצטברת בזמן הגלישה, לשם כך זקוקים הגולשים לאזורי גלישה רחבים ופתוחים וספורט זה אינו קיים בכל אתרי הסקי. בדומה לסירת מפרש רגילה גם בשלג משתמשים תורן ומפרש, אך במקום גלשן ישנו מגלש סקי עליו נוח משטח נוסף עם רצועות לחיבור הרגליים. ספורט המיועד לאנשים במנוסים בגלישת רוח ולא למתחילים.
 • גלישת אתים (Shovel Racing) – לא ממש ספורט ובטח לא פורמלי, השימוש באתי חפירה כמזחלת קטנה ומאולתרת הוא מנהג שהתפתח בארצות הברית בשנות ה-70, בדומה לקיות ניילון בהם משתמשים ישראלים בחרמון, זוהי ללא ספק הדרך המקורית והזולה ביותר לגלישה בשלג. כיום ניתן לראות גולשים בתחרויות ומירוצים של גלישת אתים בהם הגולשים מגיעים למהירויות של עד 100 קמ״ד לתדהמת הצופים.

ישנם מספר רב של דרכים לגלישה על השלג שאינם מסתיימים בסקי וסנובורד, חלקם יותר פורמליים וחלקם פחות, חלקם מחייבים מיומנות וחלקם רק זקוקים למעט קלות דעת, אך כמו שאומרים על טעם וריח אין להתווכח וגולשים רבים מפיקים הנאה מכל סגנונות הגלישה ומכל האמצעים העומדם לרשותם ונראה שבכל הנוגע להמצאת דרכים מוזרות ומיוחדות לגלישה על השלג - היד עוד נטויה.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר