>
 1. התקשרו 0776707520
 2. אודותינו
 3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. הכל על הסנובורד

הכל על הסנובורד

אחד מענפי הסקי הפופלאריים ביותר. הגלישה מתבצעת בשטחים הרריים (מדרונות מושלגים) ע״י גלשן שלג (סנובורד). הגלשן בנוי מלוח קשיח המשמש כאמצעי להחלקה ומאפשר לעומד עליו לגלוש במורד מדרון מושלג. בגלישה על סנובורד פונה צד גופו של הגולש לכיוון ההתקדמות של הגלשן.

הסנובורד מחובר לנעלי הגלישה בעזרת תופסנים (bindings). קיימים שני סוגים של סנובורד, סנובורד רך וסנובורד קשה.

בשנים האחרונות התפתח ענף הסנובורד לענף ספורט בפני עצמו ולא כפי שנכלל בעבר כתת-ענף של הסקי. עם זאת באופן רשמי נחשב ענף הסנובורד עדיין כתת-ענף של הסקי, והתחרויות בענף זה מתנהלות בחסות פדרציית הסקי הבינלאומית ((FIS.

בשונה מענף הסקי בעל המסורת ארוכת השנים והחוקים הברורים, המתמקד בעיקר בתחרויות נגד השעון, ענף הסנואובורד הוא ספורט חדש יחסית שמקור בגנונו הוא בענפי האקסטרים (סקטבורד וגלישת גלים). בענף הסנובורד הדגש הוא על סגנון יצירתי וגלישה חופשית מרובת פעלולים.

זמן הלמידה לגלישה על סנובורד הוא קצר יחסית (לעומת סקי מגלשיים), המסלולים אינם מדוייקים ומהירות הגלישה אינה גבוהה במיוחד, מה שמאפשר גלישה בסגנון חופשי לחלוטין, קפיצות, תמרונים פתאומיים, ביצועים ופעלולים שונים ולכן אהוב במיוחד על חובבי האקסטרים.

 
גולשים על סקי
 

סגנונות הגלישה

 • FreeStyle - סגנון חופשי המתבצע בשולי המסלולים השונים ובמסלולים מיוחדים. גלישה בסגנון זה דורשת מיומנות ויכולות פיזיות ומתאימה לגולשים המצויים ברמה בינונית-מתקדמת, זאת בשל קפיצות, להטוטים ותרגילים שונים הקיימים בסגנון זה של גלישה.

 • FreeRide - סגנון בו ניתן לבצע כמעט כל סוג של גלישה, סללום במסלולים, קפיצות ואף גלישה מהירה. סגנון זה מתייחס אך ורק לגלישה בשלג עמוק על מדרונות, אם כי רבים נוטים לשלב בינו לבין הסגנון החופשי בשל הדימיון.

 • Alpine - סגנון הדומה לגלישת סקי במדרון, אלא שזה נעשה באמצעות סנובורד. סגנון זה מתאפיין בגלישה מהירה וביצוע פניות תוך כדי שמירה על המהירות. הגלישה היא על קרשים קשיחים וצרים במיוחד. •  
 •  

ציוד סנובורד

ציוד הסנובורד מתחלק בעיקר ל-3 פרמטרים מרכזיים: קרש (Bord), מחברים (Bindings) ונעליים.

כאשר הפרמטר החשוב ביותר הוא בחירת קרש (Bord).

בעת בחירת הקרש, חשוב לשים לב למספר מאפיינים: אורך הנקבע על פי גובה ומשקל הגולש, גמישות, סגנון הגלישה ומחיר. כאשר כל גולש יתאים עצמו לפי צרכיו האישיים.

FreeStyle Bord - מתאפיין במשקל קל יחסית, סימטרי בצורתו, הן לאורך והן לרוחב ולכן מאפשר גלישה לשני הכיוונים. בשל מבנה הקשת קשה יותר לבצע פניות מהירות אך זהו לא עיקר הסגנון העוסק פחות בהיבטים טכניים ויותר בביצועים חופשיים. הקרש גמיש מאד בציר הרוחב, אך מחוזק מאד בכדי לעמוד במכות וקפיצות ובכך מקל על הגלישה במהירות נמוכה. זהו סוג הבורד השולט כיום בענף וזאת כיוון שמתאים לגולש בכל רמה.

FreeRide Bord - מתאפיין בכך שהוא קשיח יותר מקרש ה- FreeStyle, כיוון שמטרתו היא לאפשר יציבות בזמן הגלישה ושליטה טובה ומדוייקת במהירויות גבוהות לכן מרכז הכובד נמצא מעט מאחורי מרכז הבורד. לרוב הבורדים יש כיוון גלישה קדימה בלבד.

Alpine Bord - מתאפיין במבנה צר, לא סימטרי וקשיח במיוחד. מתאים לסוג שלג מהודק. זנבהחלק האחורי של הבורד לרוב יהיה שטוח וחד כיווני. לפני הגלישה יש צורך בהתאמה של הבורד לרגל המובילה בגלישה. העמידה וטכניקת הגלישה עליהם שונה משאר הסגנונות ולכן דורש מיומנות וטכניקה גבוהה.

 

תרגילים וביצועים

בשל הסגנון החופשי וחסר המעצורים של גלישת סנובורד, לתרגילים והביצועים יש מקום של כבוד בענף. בשונה מהסקי השמרני הסנובורד מקבל את מקומו בענף כי חורג מהמוסכמות. חלק רחב מהגלישה עצמה מאופיין בסיבובים, היפוכים, קפיצות ומאגר אינסופי של תרגילים שמתחדש כל שנה תודות לגולשיו הנאמנים.

בעולם הסנובורד קיימים תרגילים במגוון רמות וכינויים (Ollie, Revert, Indy ועוד), כאשר את הבסיסיים יכולים ללמוד ולבצע רוב הגולשים.

 

כללי בטיחות

מכיוון שכל ניסיון לבצע את התרגילים והביצועים הוא באחריות הגולש בלבד, חשוב להכיר את כללי הבטיחות בענף הסנובורד על אחת כמה וכמה שמדובר בספורט אקסטרים יש צורך בהקפדה מקסימלית על כללי הבטיחות.

ניתן ללמוד כללים אלו ע״י התייעצות במדריך מקצועי, אולם מספר פעולות פשוטות כגון: חבישת קסדה, מגיני מפרקים, כפפות, משקפיים ומגני ברכיים יכולים למנוע את רוב מקרי הפציעה.

 • ראשית חשוב להקפיד שהבורד קשור לרגל המובילה לרצועה וזאת כדי לא לפגוע באחרים.
 • חשוב לוודא שהמסלול הנבחר לגלישה נקי ממכשולים. עדיף לבחור באתרים מסודרים ומורשים.
 • יש לתרגל טכניקות בלימה ועצירה לפני הגלישה להכרת התחושה במסלול.
 • אין לצאת לבד! יש להקפיד שנמצא עמכם אדם נוסף עם מכשיר קשר.
 • חשוב להתאים את המסלול לרמת הגלישה ולא לקחת סיכונים מיותרים.
 • בעת היציאה לגלישה, יש להתחיל ממשטח ישר ובהדרגה להתקדם לשיפוע גדול יותר.

שלושת תחרויות הסנובורד המובילות

חשוב לציין שישנן מגוון רחב של אירועים ותחרויות סנובורד מומלצות במקומות רבים וכל תחרות בעלת מאפיינים יחודיים משלה, אלו שלושת המובילות והמתוקשרות ביותר כיום:

1) RedBull SuperNatural - תחרות הסנובורד הכי ייחודית שנוצרה אי פעם. 16 הגולשים הטובים בעולם נפגשים ליום אחד של גלישה במעמקי בריטיש קולומביה שבקנדה.
2) X-GAMES - התחרות הספורט הנחשבת בעולם. מתקיימת לרוב באספן, קולורדו וכוללת: גולשי סקי, סנובורד ואופנועי שלג. 
3) Arctic Challenge - 20 גולשים מוזמנים לתחרות. הגלישה נעשית רק בקמצה Half Pipe ו- Quater Pipe, אך לאירוע יש חשיפה תקשורתית ענקית וצוות השופטים המורכב ממיטב גולשי העבר. תחרות זו היא היחידה שאינה בבעלות תאגידים אלא בבעלות אדם פרטי (גולש סנובורד).

אתרי סנובורד

יש לציין שישנן מגוון רחב של אתרים לגלישה במדינות שונות ברחבי הגלובוס וכל אתר מאפשר מגוון רחב של פעילויות, מעל 97% מאתרי הסקי בארה"ב ובאירופה מאפשרים גלישה בסנובורד בשטחיהם, ויותר מ- 50% מכילים רמפות, ומתקני גלישת אקסטרים נוספים. אלו שלושת המובילים ביותר כיום:

1) Les arcs, France - אתר ותיק וגדול הממוקם באלפים הצרפתיים, במקום דרך הגעה נוחה ומסלולים לכל הרמות וכל סוגי הפעילויות בתחום. עונת הגלישה היא מאמצע דצמבר עד אפריל, המחיר לאדם נע בין 1100-1500 אירו לאדם בשיא העונה, המחיר כולל הכל למעט צרכים אישיים.

2) Andorra - זזו לא אתר ספציפי אלא מדינה המכילה מספר אתרים, מדינת סקי. זהו מקום מושלם לגולשים מתחילים שמחפשים חופשה של הנאה ובילוי והכל יחסית זול. עונת הגלישה היא מדצמבר עד סוף אפריל, המחיר לאדם כולל כמעט הכל נע בין 850-1300 אירו.

3) Kitzbuhel, Austria - ישנם מספר אתרים באוסטריה לגלשים אך זהו הגדול והוותיק שבהם. 700 קילומטר של מסלולים בכל הרמות והסגנונות, באתר יש סנו-פארק במיוחד לגולשי הסנובורד. עונת הגלישה היא בין דצמבר לאפריל, המחיר לאדם נע בין 850-1000 אירו כולל כמעט כל מה שצריך למעט צרכים אישיים.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר