>
 1. התקשרו 0776707520
 2. אודותינו
 3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
 1. דף הבית
 2. מאמרים
 3. חופשת סקי משפחתית – ליהנות עם הילדים

חופשת סקי משפחתית – ליהנות עם הילדים

פעמים רבות אנו עושים את ההפרדה בין חופשות סקי לחופשות משפחתיות וכך מפספסים את היתרונות וההנאות המרובות שקיימים בשילוב בין השניים. חופשת סקי כוללת אינספור אלמנטים שהופכים חופשה למושלמת – הנוף המושלג הוא אקזוטי ביחס לאקלים הישראלי, הסקי הוא פעילות גופנית בריאה ומהנה והחוויה הקבוצתית מגבשת ומקרבת. חופשת סקי משפחתית מקנה את כל האוצרות האלה למשפחה והופכת לחוויה משפחתית בלתי נשכחת.
מאיזה גיל אפשר להתחיל?
 
ניתן ללמוד לגלוש בגיל צעיר במיוחד, והגיל המינימאלי להתחלת לימודי סקי הוא גיל 3. כמו בתחומים אחרים, קל יותר ללמוד מיומנויות ככל שהגיל צעיר יותר, וכך ילדים בגיל 3 יכולים ללמוד לגלוש באופן די מיומן במהירות. כמובן שהם עדיין לא יהיו מסוגלים להתמודד עם אתגרי גלישה שדורשים שיקול דעת מפותח או כוח שרירים גבוה, אך הקלות האינטואיטיבית של הלימוד בגילאים שכאלה והיעדר הפחד והחשש שמתלווה בגילאים מאוחרים יותר יעזור לפתח באופן טבעי טכניקת סקי ברמה גבוהה.
 
ומה עם גילאים מאוחרים יותר?
 
ניתן ללמוד לעשות סקי בכל גיל, וכך ילדים גם בגילאים מבוגרים יותר יכולים ללמוד. כל רצף הגילאים החל מגיל 3 ועד גיל 14 נמצאים במקום בו רכישת המיומנות מהירה יותר מגילאים מבוגרים. ילדים בכל גיל נעדרים את הפחדים והחששות שפעמים רבות מתלווים בגיל מאוחר יותר, וכך ילדים בגילאים האלה נמצאים בזמן האידאלי בחייהם לעשות את צעדיהם הראשונים בסקי. עם זאת, יש להתחשב בפערים הנוצרים בין שיטות הגלישה בגילאים נמוכים לשיטות בגילאים גבוהים יותר, אשר נבדלות באופן הגלישה ובמיוחד באופן הבלימה בעת הגלישה.
 
מה לובשים?
 
ההיגיון מאחורי הלבוש לסקי זהה בכל הגילאים – על הבגדים להיות חמים, כך שיהיה ניתן לשהות באוויר ההרים המושלגים הקריר. עם זאת, הם לא יכולים להיות חמים מידי, מכיוון שבמהלך הפעילות המאומצת הגוף מתחמם. לבסוף, עליהם להיות די נוחים כדי להתאים לפעילות הגופנית. אביזרי הלבוש שכדאי לשקול עבור הילדים הם הבאים:
 • סרבל סקי: סרבל סקי הוא פריט הלבוש הראשון שכדאי לחשוב עליו בהקשר של חופשת הסקי. סרבל הסקי מיועד במיוחד לפעילות זו, וכך הוא מספק את הגמישות הדרושה לפעילות יחד עם החימום הדרוש לגוף.
 • חולצות סופגות זיעה: במהלך הפעילות הגופנית הגוף מזיע, ומלבד שהדבר מציק, הוא עשוי להיות מטרד בריאותי כאשר הגוף חוזר למנוחה והזיעה מתקררת כתוצאה מהקור. חולצות סופגות זיעה מונעות את המטרד הזה.
 • ביגוד תרמי: ביגוד תרמי הוא דבר-מה שיש לשקול בחוכמה. בגדים תרמיים הם קלים ומשמרים את חום הגוף, וכך מתאימים למטרת הסקי, אך הם עשויים לשמר חום רב מידי וכך להקשות על הגוף במהלך הפעילות. יש לשלב ביגוד תרמי באופן נכון כדי להגיע למידת החום הרצויה.
 • כפפות וגרביים: החלקים הרגישים ביותר בגוף הם אצבעות הידיים והרגליים, ופעמים רבות התחושה בחלקים אלה תשפיע על התחושה הכללית בכל הגוף. שימוש בכפפות וגרביים עבים ישמרו על תחושה חמימה ונעימה. כדאי לבחור בכפפות המאגדות את כל האצבעות יחד, שכן הן משמרות את החום באופן יעיל יותר, ובמהלך הסקי אין צורך בשימוש באצבעות.
המבחן הטוב ביותר לבחינת החום שמקנה הלבוש הוא במלון לפני היציאה אל השלג. במלון, בטרם שנלבש את סרבל הסקי או כאשר נלבש אותו למחצה (רק על גבי הרגליים), נבחן האם די חם לנו. אם התשובה חיובית, התוספת של הסרבל ככל הנראה תספיק במהלך הגלישה ותקנה לנו תחושה טובה.
 
הדרכה משפחתית
 
אתרי הסקי מציעים אפשרויות הדרכה וקייטנות לגילאים ולרמות שונות של גלישה, ומומלץ לנצל אותם עבור החוויה המשפחתית. בחלק מימי החופשה, כדאי לתת לילדים להצטרף לאחת מן קייטנות הסקי וללמוד באופן מיומן את הבסיס לגלישה נכונה. כאשר ניגשים לבחור את אתר הסקי, כדאי להקדיש תשומת לב לנקודות הבאות:
 • קייטנת הסקי: ברוב אתרי הסקי, מדובר בהדרכה יומית אשר נהוגה בכל יום פרט לסופי השבוע. כדאי לברר האם זוהי המסגרת גם ביעד החופשה שלנו, ובמידה ולא, לברר במדויק מהי מסגרת הלימוד.
 • קבוצות גיל או רמה: באתרים שונים, החלוקה לקבוצות עשויה להיות על פי גיל הגולשים או על פי רמת הגולשים. מומלץ לברר זאת ולתת העדפה לקבוצות מבוססות גיל, וכך לאפשר לילדים ללמוד לגלוש עם בני גילם.
 • שפת ההדרכה: אתרים שונים מאפשרים הדרכה בשפות שונות – לעיתים ניתן למצוא אף אתרים שמספקים הדרכה בעברית. ההדרכה היא פרקטית בעיקרה, ולילדים צעירים יש כשרון להבין גם את מי שלא מדבר בשפתם, אך במידת האפשר כדאי לתת לילדים להשתתף בהדרכה בשפה המובנת להם.
 • זמן הלימוד: עם הדגש על לימוד טכניקת הגלישה, לא כדאי לוותר על החוויה המגבשת שבגלישה משפחתית. בדקו את זמני הלימוד והתדירות שלהם, וכך בחרו לעצמכם זמנים שתקדישו לגלישה משפחתית.
 • צבע המסלולים: למדו את המסלולים המתאימים לקבוצות שונות על פי רמת קושי. כך תוכלו לבחור אלו אשר מתאימים ביותר לגלישה המשפחתית יחד עם הילדים.
 
לא לפחד ליפול
 
אחד האינסטינקטים הראשונים כהורים הוא להילחץ כאשר הילד נפגע ולהיחלץ לעזרתו. כמה שהדבר עשוי לשפר את הרגשתנו כהורים, הוא עשוי לפגום במלאכת הלמידה. ילדים פעמים רבות עשויים להילחץ כאשר ההורים נלחצים, ולפתח פחד מהנפילה רק כתוצאה מהפחד של ההורים. אם נשחרר אותם וניתן להם להתנסות בעצמם, הם יוכלו לפתח טכניקות טובות באופן עצמאי, וכאשר הם יפלו, הם יקומו במהירות ויחזרו להתנסות ללא חשש.
 
שעות הפנאי
 
הסקי נמצא במרכז החופשה, אך הוא לא תופס את מלוא זמן החופשה. למרבה המזל, אתרי הסקי כוללים אינספור אטרקציות נוספות שמאפשרות להעביר את הזמן בנעימים יחד עם המשפחה. בעת בחירת יעד החופשה, כדאי לברר את האטרקציות הנוספות שהאתר כולל ומה מהם יתאים לחוויה משפחתית. באופן זה ניתן לנצל את המירב מהחופשה וליהנות מכל האפשרויות מוצעות באתר.
 
סקי או סנובורד?
 
סקי וסנובורד הם שני שיטות הגלישה הנפוצות באתרי סקי ופעמים רבות אנו עומדים בפני הבחירה בין השניים. הסקי עושה שימוש בזוג מגלשיים ארוכים, וכך נגלוש עם הגוף כולו מופנה אל המדרון, ואילו הסנובורד הוא מקשה אחת אליו מחוברות שתי הרגליים, והגלישה עליו נעשית כאשר הגוף מוטה אל הצד והכתף פונה אל המדרון. הגלישה על סנובורד נחשבת לקשה יותר, וכך הסקי מומלץ הן למתחילים והן לילדים. עם זאת, ניתן להפנות מתחילים דווקא לסנובורד אם הם מעדיפים זאת, אך מומלץ לעשות זאת בגילאים מאוחרים יותר, החל מגיל 14.
 
טיפים אחרונים
 
כדי ליצור עבורכם את החופשה המושלמת, שקלו להשתמש בעוד כמה המלצות אחרונות שעשויות לגעת בנקודות החשובות עבור החופשה שלכם:
 1. להשכיר במקום לקנות: על אף שקניית ציוד סקי עשוי להיות מפתה, עדיף להשכיר אותו. ציוד סקי הוא יקר, וקנייה שלו עבור גלישה חד פעמית, או אפילו עבור תדירות גלישה חד שנתית, עשוי להיות לא כדאי כלכלית.
 2. גלישה בצמוד למלון: כדאי לברר האם אתר הגלישה סמוך למלון או האם יש צורך בנסיעה כלשהי אל הגלישה. היסחבות ממושכת אל יעד הגלישה עם כל הציוד עשויה להיות מעיקה, וכך כדאי לבחור במלון הנמצא בסמיכות למדרוני הגלישה.
 3. הכינו את הילדים: כהכנה לחופשה, עזרו לילדים להיכנס לאווירת הסקי. תנו להם למדוד את הביגוד והציוד, צפו בסרטוני סקי וקראו יחד מידע על הגלישה ועל האתר אליו אתם נוסעים.
 4. פעילויות לילדים: חופשת הסקי היא הזדמנות לפינוי מעט זמן עבור ההורים, ולכן כדאי לברר אילו פעילויות מותאמות לילדים המלון והאתר מציע. כך ניתן לפנות קצת זמן פרטי בו הילדים ייהנו באחת הפעילויות המותאמות להם, וההורים יוכלו ליהנות מהאווירה הרומנטית של ההרים המושלגים.
 5. הכנה גופנית: כדאי להתכונן גופנית אל חופשת הסקי ולעשות פעילות גופנית בשבועות שלפני החופשה. הסקי הוא פעילות גופנית מאומצת וחבל לוותר על רצף גלישה מלא הנאה כתוצאה מחוסר יכולת גופנית.
 6. היזהרו מהשמש: על אף הקור של ההרים, קרינת השמש בסביבת השלג הצח עשויה להיות מזיקה לעור ולעיניים. העור ברובו מכוסה כתוצאה מהביגוד החם, אך השתמשו במקדם הגנה עבור החלקים החשופים ולבשו משקפי שמש.
 
חופשה מהנה
 
חופשת סקי משפחתית היא חוויה מדהימה אשר כוללת בה את כל ההיבטים הנדרשים לחופשה מנצחת. היא נותנת תשומת לב לפעילות קבוצתית מגבשת, נותנת אפשרות לפיצול ולעיסוק בפעילויות נפרדות, והכל נעשה באתר נעים ובעל נופים מרהיבים. אם תתכוננו לחופשה כראוי, תוכלו לזכות בחוויה בלתי נשכחת שכל המשפחה תזכור. בחרו ביעד המועדף עליכם וצאו לדרך – ושתהיה לכם חופשה מהנה.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר