>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. חופשת סקי – מילון המושגים שאתם חייבים להכיר

חופשת סקי – מילון המושגים שאתם חייבים להכיר

עולם הגלישה הוא עולם שלם ומפותח שמכירים אותו יותר ויותר כאשר נחשפים אליו. על אף שתהליך הלמידה של העולם הוא ארוך וממושך ואין שום צורך למהר בו – במיוחד אם איננו גולשים בתדירות גבוהה או באופן קבוע – ישנם מושגי בסיס שכדאי להכיר ולדעת לזהות בעולם הסקי.
אוף-פיסט (Off Piste)
 
מרחבים של שלג עמוק ולא מהודק למסלול. הגלישה במרחבים אלה יכולה להיות מהנה במיוחד, אך קשה יותר מזו של מסלולים ייעודיים, וכך היא מותאמת לגולשים מנוסים.
 
אפרה-סקי (Après-ski)
 
מונח בצרפתית שתרגומו המילולי הוא "אחרי-סקי". המונח מתייחס לפעילויות ואטרקציות הנהוגות לאחר פעילות הסקי, ובמיוחד לבילויים ליליים כבילוי במועדונים, שתיית אלכוהול, השתתפות במסיבות, ביקור במרכזי ספא ועוד.
 
בומברדיני
 
קוקטייל חם הנפוץ במיוחד במסלולי הסקי באזור איטליה. שילוב של וויסקי עם ליקר ביצים או עם אייריש קרים, בתוספת קצפת.
 
ביינדינגס (Bindings)
 
הרצועות המתוקנות על מגלשי הסקי או על הסנובורד ומחברות את כפות הרגליים אליהם. הרצועות מורכבות באמצעות מנגנון אבטחה אשר משחרר את האחיזה בעת תאונה, וכך ממזער את האפשרות לפגיעה במפרקי הרגליים.
 
גופי (Goofy)
 
כינוי של גולשי סנובורד שגולשים כאשר הרגל הימנית שלהם מופנית קדימה. כך בניגוד לאופן הגלישה הרגיל, בו הרגל השמאלית היא המופנית קדימה.
 
גונדולה
 
מעלית סקי גדולה וסגורה, שבחלקה החיצוני מקום לאחסון ציוד סקי. בתוך המעלית עצמה יש חלל המתאים לבין ארבעה לשמונה גולשים.
 
גרומינג
 
הידוק השלג באמצעות חתולי שלג. התהליך מתבצע בלילות וגורם להידוק השלג על גבי המסלול והפיכתו לחלק.
 
חתול שלג
 
טרקטור גדול הנע על השלג באמצעות שרשראות זחל. חתול השלג עושה שימוש במתקן דמוי מגרפה כדי להדק ולהחליק את השלג שבמסלולי הגלישה.
 
טי בר (T-bar)
 
סוג של מעלית סקי, אשר מורכבת מבר בצורת האות T. כדי להשתמש במעלית, יש לתפוס את הבר, להכניס אותו אל בין הרגליים ולמקם אותו כך שיהיה ניתן להניח את הישבן עליו. באמצעות שיווי משקל נכון, הבר ימשוך אותנו עד לפסגת המסלול.
 
כפתור
 
מעלית המורכבת ממעין צלחת עגולה אשר מושכת את הגולש במעלה המסלול. את הצלחת מכניסים אל בין הרגליים וממקמים אותה באופן שמדמה ישיבה עליה.
 
סנופארק
 
פארק פעלולים לגלישה, אשר כולל אפשרויות מקפצות מסוגים שונים ומזרוני אימונים.
 
סקי-אין / סקי-אאוט
 
האפשרות לגלוש הישר מפתח המלון החוצה ולגלוש חזרה אליו ישירות. הדבר נבדל ממלונות אשר ממוקמים באופן שיש ללכת או לנסוע אל יעד הגלישה, וכך חוסך את סחיבת הציוד אל אתר הגלישה וחזרה ממנו.
 
סקי פטרול
 
יחידה ניידת למתן עזרה ראשונה ואף אפשרות חילוץ במקרה של תאונה. יחידת סקי פטרול קיימת בכל אתר גלישה.
 
סקי-פס
 
הזכות לשימוש במעליות האתר. סקי-פס מוגבל על פי זמן (לעומת הגבלה על פי כמות השימוש), ומוגדר לחצי-יום, ליום, לשבוע או לעונה.
 
עונת הסקי
 
לרוב מוגדרת בין נובמבר לאפריל, על פי העונה הקרה בחצי הכדור הצפוני. כאשר בוחנים את האתרים הספציפיים, עונת הסקי עשויה להיות שונה במעט על פי האקלים באתר הנבדק, ואילו אתרים בחצי הכדור הדרומי יציגו דווקא עונה הפוכה.
 
פאודר (Powder)
 
שלג טרי, קל ואבקתי. שלג שכזה אופייני לחלקים גבוהים של ההר בהם הטמפרטורה אינה עולה מעל לאפס מעלות במהלך היום, ולרוב לאזורים שמחוץ למסלול הגלישה המוגדר. הרכות של השלג נותנת לגלישה עליו תחושה של ריחוף, אך יש לשמור על מהירות במהלך הגלישה כדי לא להתחפר בשלג.
 
פיצה
 
הכינוי המקובל לשיטת העצירה הבסיסית בסקי. שיטת העצירה הזו מתבצעת כאשר המגלשיים מוטים זה לעבר זה וכך נוצר מעין משולש אשר מזכיר בצורתו משולש פיצה.
 
קרוס קאנטרי (Cross Country)
 
ענף מקביל ודומה לסקי, אשר מתמקד בגלישה במישור. המגלשיים הנדרשות שונות במעט מאלו של הסקי, הגלישה פשוטה יותר ללמידה מסקי, אך תובענית במיוחד מבחינה אירובית.
 
רכבל כיסאות (Chair Lift)
 
המעלית המוכרת ביותר של אתרי סקי, אשר כוללת כיסא פתוח אשר מאפשר עלייה אל הפסגה באוויר הפתוח.
 
תותחי שלג
 
מכשיר אשר מייצג שלג באופן מלאכותי, באמצעות ניצול הטמפרטורות הנמוכות באתר להתזת מים ואוויר דחוס ויצירת שלג.
 
חופשה נעימה
 
מושגי הבסיס של עולם הסקי נמצאים בשימוש בכל אתר בעולם, וההיכרות עם המושגים הללו היא כשפה משותפת בין גולשים מארצות ומתרבויות שונות. לאחר שלמדתם את מילון המושגים הבסיסי, עשיתם את הצעד הראשון בכניסה שלכם לעולם הסקי, וכעת אתם יכולים לעשות את הצעדים הבאים באמצעות חופשה מהנה ומלאת חוויות.
 

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר