>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. יהיה שלג או לא יהיה, זאת השאלה

יהיה שלג או לא יהיה, זאת השאלה

כבר בימי הקיץ החמים כולם רוצים לדעת איך תהיה עונת הסקי והשאלות: האם יהיה מספיק שלג במהלך עונת הגלישה ? יהיה קר או חם ? פאודר או אייסי ? הן שאלות "המיליון דולר" ושיחת היום של קהילת הגולשים טרם הזמנת חופשת סקי.

 

בכל סוף קיץ לקראת תחילת – אמצע חודש ספטמבר מתחילות להישמע התחזיות לטווח ארוך המנבאות איך תהיה עונת הסקי הבאה, האם תבוא עלינו עונה ברוכת שלג ופאוודר או שמא עונת בצורת תיפול עלינו שתפגע קשות בהנאת הגלישה עליה כולנו חולמים בימי הקיץ החמים.

כאנשים שחיים במדינת ישראל ורגילים לחיות רוב השנה תחת עונת הקיץ הנמשכת ומתארכת כמו מסטיק, עם חורף קליל ועונות מעבר קצרות במיוחד, קשה לנו לפעמים לקלוט שבהרי האלפים ובמיוחד בגבהים המצב הוא הפוך לגמרי ממה שאנחנו רגילים. שהחורף הוא העונה השולטת הנמשכת רוב ימות השנה ושגם בעונות המעבר בחודשים ספטמבר ואוקטובר מחזה של ירידת וסופות שלגים הוא דבר שכיח ביותר. וכשזה קורה (בכל שנה) מתחילות להישמע התחזיות.

אז נכון, חשוב להישאר אופטימיים, אך צר לי לאכזב אתכם ידידיי, אין שום מודל בימינו או חזאי היכול לחזות את מזג האוויר לטווח ארוך ומעל לחמישה ימים באחוזי הצלחה גבוהים וכמובן ככל שטווחי החיזוי ארוכים יותר ועולים על עשרה ימים אין בהם שום דבר מלבד ספקולציות ריקות מתוכן.

סטטיסטיקות לעומת חיזוי ארוך טווח דווקא כן יכולות לתת אינדיקציה על עונת הסקי ואיכות השלג בחודשי החורף השונים אך חשוב לזכור שגם הן ממש לא מספקות ערובה לנכונותן.

 

בכלליות אצל הגולש הישראלי חודשי החורף מתחלקים כך:

  • דצמבר וינואר נחשבים כשיא החורף בהם יש חשש לסופות שלג בתדירות גבוהה יותר ולטמפרטורות נמוכות.
  • פברואר נחשב לחודש טוב ומבוקש שבו השמש יוצאת בתדירות גבוהה, השמים כחולים במהלך היום והטמפרטורות קרות מספיק על מנת לשמור על איכות השלג בצורה טובה.
  • מרץ נחשב לחודש עם תנאי גלישה אביביים שבו הטמפרטורות נעימות והסיכוי לסופות שלג קטן
  • אפריל בשבילנו הישראלים זה ממש כבר קיץ המשרה תחושה ששלג כבר לא יהיה באתרים (לא נכון – חודש אפריל הוא אחד מחודשי הסקי הטובים שיש ומתאים מאוד לגולשים המחפשים שמיים כחולים, טמפרטורות נוחות ושלג טוב).

ולמרות שיש שיגידו "אני אוהב לנסוע לסקי במרץ כאשר השמיים כחולים והטמפרטורות נעימות", אחרים יעדיפו לגלוש בינואר שנחשב לשיא החורף ומאופיין בטמפרטורות קרות ובשלג רך ואיכותי, יש אחרים שיגידו "בשבילי רק סקי בפברואר שמשלב לי תנאי שלג טובים וגם שמיים כחולים" הרשו לי להגיד לכם, בתור מי שיש לו ברזומה יותר מ-1,000 ימי גלישה נטו המשתרעים על כל חודשי השנה (גם בקיץ) וכמי שחי באתרי סקי יותר מעשר עונות שלמות, שהדברים לא תמיד כך, ובמיוחד לא בגבהים העולים על 2,000 מטר באתרי הסקי הגבוהים של האלפים.

לא פעם יצא לי לראות עונות שנפתחות בסערה ומסתיימות בקטסטרופה ( דוגמת עונת 2013-14), עונות שנפתחות ללא שלג ומסתיימות כמדהימות (דוגמת עונת 2011-12), חודשי ינואר קיציים עד בצורת (דוגמת עונת 2012-13) וחודשי אפריל מטורפים בהם השלג לא מפסיק לרדת ותנאי גלישה איכותיים ביותר (דוגמת עונת 2012-13).

ולכן, כל מה שנשאר לי לייעץ לכם הוא להחזיק אצבעות ולהתפלל שכשתאריך החופשה שלכם יגיע מזג האוויר יהיה איתכם, שבלילות השלג לא יפסיק לרדת ושמשמונה בבוקר השמיים יתבהרו, השמש תצא ותחשוף פאוודר איכותי ובתולי (וחוזר חלילה) ושתהפוך את חופשת הסקי שלכם ללא פחות ממושלמת.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר