>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. מה ההבדלים בין סנובורד קאמבר, רוקר ופלאט?

מה ההבדלים בין סנובורד קאמבר, רוקר ופלאט?

היום, כשיש מגוון כל כך רחב של קרשי סנובורד בשוק, כולם בנויים בצורות וסגנונות שונים, קשה מאד להחליט איזה סנובורד (קרש) לקנות ומה באמת מתאים לסגנון הגלישה שלנו.

במאמר זה נסביר מה ההבדלים בין קרשי הקאמבר, רוקר ופלאט, את ההבדלים בין הטכנולוגיות השונות ואיזה סוג טכנולוגיה מתאימה לכל סוג גלישה כך שבסוף של דבר תדעו איזה סנובורד באמת מתאים לכם ביותר.

באופן עקרוני, סנובורדים בנויים משלושה חלקים, ה- (tail, nose tip) והחלק האמצעי שביניהם. ה- tail וה- nose תמיד קעורים כלפי מעלה וזאת כדי לאפשר גלישה "חלקה" על כל סוגי השלג בין אם גולשים קדימה (regular) או אחורה (switch). החלק האמצעי של הסנובורד הוא זה שקובע אם הסנובורד הוא קאמבר, רוקר או פלאט (היום כבר יש שילובים בין כל השלושה).

קאמבר הינה שיטת היצור המקורית של קרשי סנובורד. בשיטת יצור זו, החלק האמצעי של הסנובורד, שבין ה- tail וה- nose , הוא קמור ( כמו חיוך הפוך ) כך שאם מניחים את הסנובורד על הריצפה הוא יגע בריצפה רק בשתי נקודות השקה שהן ליד ה- tail וה- nose והחלק האמצעי שביניהן יהיה באוויר כאשר הנקודה הכי רחוקה מהריצפה כמובן תהיה האמצע של הסנובורד (הרווח מהריצפה הינו בדרך כלל 5 - 15 מילימטר).

רוקר (או קאמבר הפוך) הינה שיטת יצור חדשה יחסית שהתפתחה ותפסה תאוצה רבה בעשור האחרון שבה החלק האמצעי שבין ה- tail וה- nose דווקא מכופף כלפי מעלה (כמו חיוך רגיל) כך שדווקא נקודת האמצע של הסנובורד היא זאת שנוגעת בריצפה כאשר מניחים את הסנובורד על משטח ישר.

הפלאט הוא השילוב בין השניים ובו כל החלק האמצעי של הסנובורד ישר בלי קימורים כלפי מעלה או מטה כך שאם מניחים את הסנובורד על הריצפה, כל החלק האמצעי יגע בה.

סגנונות היצור השונים משפיעים על איך "יתנהג" הסנובורד בשלג ולכן, היום כשיש כל כך הרבה סגנונות גלישה שונים (פאודר, פארק, Halfpipe, ריילים, מסלולים, קארוינג....) כדאי שנדע איזה סנובורד לבחור שהכי יתאים לסגנון הגלישה שמיועד לנו.

הקאמבר מתאים לגלישה על המסלולים, גלישת קארוינג וב- Halfpipe, וזאת מהסיבה שמעצם היותו קמור, ביחד עם דפנות הסנובורד בזמן הכניסה לסיבוב הוא שומר אנרגיה ובזמן היציאה מהסיבוב הוא משחרר אותה (כמו קפיץ) . גם בהולי, הקמבר עובד על אותו העיקרון כך שהוא נותן לגולש פופ גדול יותר מקרשים אחרים.

הרוקר לעומתו לא מחזיר אנרגיה כמו הקמבר כשיוצאים מסיבובים , אבל זה אולי בדיוק מה שאנחנו מחפשים. בגלל תכונה זאת, קרש הרוקר גורם לגלישה להיות קלה, חלקה ופחות מאומצת על המסלולים, בפאודר (שלג עמוק) ובפארק (במיוחד על ריילים ובוקסים). בנוסף, מכיוון שהרוקר קעור אין צורך להזיז את הביינדינגס לאחור בגלישה בשלג עמוק.

הפלט הוא שילוב בין השניים, כך שהוא מעניק חווית גלישה קלה על המסלולים קצת יותר מהקאמבר ופחות מהרוקר ועדיין נותן פופ יותר מהרוקר אבל פחות מהקמבר.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר