>
  1. התקשרו 0776707520
  2. אודותינו
  3. צור קשר
דף הבית
אתרי סקי
חבילות סקי
אודותינו
צור קשר 0776707520
  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. סקי-פס, כל מה שחשוב לדעת

סקי-פס, כל מה שחשוב לדעת

אם אתם לפני חופשת סקי ראשונה, חשוב שתכירו את המונח סקי-פס. אבל גם אם אתם גולשים ותיקים, אולי נחדש לכם דבר או שניים על הסקי-פס בו אתם משתמשים בכל שנה בחופשת הסקי הקבועה.

מהו סקי-פס ?

סקי-פס הינו כרטיס שמקנה שימוש ברכבלי אתר הסקי בו אתם גולשים ובלעדיו לא ניתן לגלוש באתר. הסקי-פס הינו כרטיס אישי שאינו ניתן להעברה. כיום, ברוב המקרים כרטיסי הסקי-פס הם כרטיסי פלסטיק אלקטרונים חכמים (בגודל של כרטיס אשראי), שיש עליהם תמונה של הגולש ורשום עליהם תוקף ואזור השימוש.

איזה סוגי סקי-פס קיימים

בימים עברו כשלכל עיירת סקי היה את אתר הסקי הקטן שלה, עם כמה רכבלים בודדים ומספר מצומצם של מסלולי גלישה אשר שימשו בעיקר את אנשי העיירה, גם הסקי-פס היה פשוט לבחירה. והיום, עם הקידמה, כשענף הסקי בתאוצה מתמדת ועם הדרישה ההולכת וגוברת לאתרי סקי מתקדמים וגדולים שיאפשרו לאלפי נופשים מגוון מסלולים לשהייה ארוכה, נבנו אתרי סקי חדשים, גדולים ומתקדמים. עיירות סקי וותיקות וסמוכות חברו יחדיו ואיגדו את אזורי הגלישה שלהם לאזור גלישה מחובר אחד וגדול ובכך יצרו אפשרויות רבות לגולשים שהולידו סוגי סקי-פסים שונים.

כיום, ניתן לרכוש סקי-פס מחצי יום ועד חמישה עשר ימים רצופים, סקי-פס חודשי, סקי-פס לפי מספר ימים לא רצופים (לדוגמא 14 ימים לא רצופים) וסקי-פס עונתי המאפשר גלישה במשך כל החורף. בנוסף, ישנם סוגים שונים של סקי-פס הנחלקים לאזורי גלישה בתוך אתר הסקי. ישנם כרטיסי סקי-פס הכוללים רק חלק אחד מאזור הגלישה או כמה אזורים (סקי-פס מקומי) וישנו סקי-פס הכולל את כל אזור הגלישה (סקי-פס מורחב) וכמובן ישנם כרטיסי סקי-פס לילדים וגמלאים.

סקי-פס חכם

ברוב האתרים כיום, הסקי-פס הוא כרטיס אלקטרוני חכם עליו יש תמונה של הגולש (שצולמה במצלמה דיגיטלית בעת קניית הסקי-פס) . בכניסה לכל רכבל ישנם מסופים ושבצידיהם נמצאים קוראים אלקטרונים ממוחשבים דרכם עוברים הגולשים על מנת להכנס לרכבלים. כשגולש עובר במסוף, הקוראים האלקטרונים מזהים את הסקי-פס שלו ושולחים את כל הנתונים הרלוונטים למחשב שמחליט, אם הסקי-פס תקין ובתוקף (גם לתאריך וגם לאזור הגלישה), האם לאפשר לשער המסתובב להפתח או לא. בנוסף המחשב שולח את תמונה, תאריך הלידה, ואת כל הנתוני הגולש למחשב כף יד אלקטרוני של העובד המתפעל את הרכבל כדי למנוע מאנשים לא ישרים להשתמש בסקי-פס בצורה בלתי הולמת (שימו לב שהאתרים מטילים כנסות כבדים על אנשים שמשתמשים בסקי-פס בניגוד לחוק).

בנוסף, המחשב אוסף נתונים כגון: מספר אנשים המשתמשים ברכבל מסויים בכל שעה, יום ולאורך כל העונה, הגילאים של גולשים המשתמשים ברכבלים, שעות העומס ונתונים שונים אחרים שאתרי הסקי מעוניינים בהם אשר יעזרו להם להחליט אם לעשות שינויים ושיפורים עתידיים באתר כגון: הוספת רכבלים, יעוד אזורי גלישה לאזורי מתחילים, משפחות או מנוסים וכו...

כמה עולה סקי-פס?

סקי זה ספורט יקר ובחירת סקי-פס מתאים תעזור לפעמים לצמצם עלויות מבלי לפגוע באיכות החופשה, ובמיוחד לגולשים מתחילים ובינוניים. חופשות סקי הינן בדרך-כלל חופשות שכוללות שישה ימי גלישה, וכיוון שהיום אתרי הסקי עצומים בגודלם, סביר להניח שגולשים מתחילים עד בינוניים לא ינצלו את כל מרחבי הגלישה. לכן, אל תרוצו ישר לרכוש את הסקי-פס המורחב. הפעילו שיקול דעת במיוחד באתרים גדולים ובקניית סקי פס לאזור יותר מצומצם וכך תוכלו לחסוך כסף רב. בנוסף, באתרים רבים ישנם רכבלי סקי "חינמיים" בהם מתחילים משתמשים כדי ללמוד לגלוש. מכיוון שללמוד לגלוש לוקח בין יום אחד לשלושה ימים, למתחילים אין צורך לרכוש סקי-פס לכל ימות החופשה.

בנוסף, לא אחת קורה שהגולשים מאבדים את כרטיס הסקי-פס. לכן, לאחר שקיבלתם את הכרטיס לרשותכם, שימרו אותו בכיס פנימי סגור (עם רוכסן) במעיל הגלישה. הקוראים האלקטרונים, המאפשרים את הכניסה לרכבלים, יכולים לקלוט את הסקי-פס גם כאשר הוא נמצא בתוך כיס מעיל ולכן אין צורך להוציא אותו מהמעיל במהלך כל החופשה. במידה ובכל זאת כרטיס הסקי-פס אבד לכם, יש ללכת עם הקבלה אותה קיבלתם במועד קניית הסקי-פס, אל קופות מכירת הסקי-פס ולדווח על האבידה, שם ינפיקו לכם סקי-פס חדש (בדרך כלל רק ליום המחרת ובתוספת קנס בגין ההנפקה החדשה).

לפיכך לפני שאתם רוכשים חבילת סקי, בין אם זה אצל סוכן נסיעות או באופן עצמאי, הקדישו מספר דקות לבירור אפשרויות הסקי-פס הקיימות לאתר אליו אתם נוסעים, וחיסכו מאות שקלים.

טופס פנייה מהירה

חופשות קרובות
אתרי סקי
חבילות סקי
צור קשר